Hibiskus herbata i jej właściwości


hibiskus herbata

Hibiskus herbata

Hibiskus herbata to jest jedną z bardziej ciekawych herbat dostępnych na rynku jeżeli chodzi o herbaty świata. Ma bardzo charakterystyczny kwaśnawy smak. Przez osoby, które ją lubią jest ceniona właśnie za ten smak. jednak herbata z hibiskusa nadaje się doskonale na napary ziołowe, ponieważ posiada ona bardzo wiele bardzo pozytywnych zalet. Właśnie dzięki nim kupując zestaw herbat w pudełku bardzo prawdopodobne, że znajdzie się ona wśród herbat, jakie będą w nim zawarte.

Właściwości herbata z hibiskusa

Głównie herbata ta jest stosowana jako napar w krajach arabskich, jednak jej właściwości są znane na całym świecie. Wśród właściwości prozdrowotnych należy wymienić między innymi obniżanie ciśnienia krwi, rozluźnianie mięśni gładkich, działanie przeciwbakteryjne czy też przeciwmiażdżycowe. Działania tego rodzaju nie pochodzą tylko od różnych opinii ludzi, ale także zostały poparte licznymi badaniami naukowymi. Picie naparu z hibiskusa może obniżyć ciśnienie nawet o ponad 10%, w stosunku do wartości wyjściowej. Jest to więc bardzo dobra herbata dla osób, które mają problemy z nadciśnieniem tętniczym. Dodatkowo jest ona polecana dla osób mających problemy z zakażeniami przewodu pokarmowego czy też skóry ponieważ hamuje wzrost bakterii Escherichia coli czy też Staphylococcus aureus. Poza tym zostało udowodnione działanie obniżające stężenie cholesterolu.

Przeciwwskazania tej herbaty

Nie udowodniono żadnych negatywnych działań na organizm człowieka, jednak może spowodować nagłe obniżenie masy ciała, a także problemy z wytwarzaniem plemników przez mężczyzn. Dodatkowo herbaty tej powinny unikać kobiety w ciąży ponieważ może ona powodować poronienia, co jednak nie zostało w naukowy sposób udowodnione. Decydując się na kupno tej herbaty warto sprawdzić czy sklep internetowy z herbatą zapewnia odpowiednią jej jakość.