Herbata miętowa i jej pozytywne właściwości


herbata miętowa

Herbata miętowa

Najczęściej wybieranym naparem na letnie dni jest herbata miętowa. Zioło charakteryzuje się bowiem szczególnie mocnym, przyjemnym aromatem oraz orzeźwiającym działaniem. Roślinę można z łatwością uprawiać w ogrodzie lub doniczce, a następnie stosować do przygotowania napoju. Tak przyrządzona herbata będzie nie tylko smaczna ale i bardzo zdrowa. Kupując herbatę w sklepie należy zwrócić uwagę na jakość suszu, najlepiej wybrać produkt sypany. Zaletą naparu jest fakt, iż wyśmienicie smakuje zarówno w wersji gorącej jak i podany na zimno. W wersji gorącej świetnie komponuje się z miodem czy imbirem, z kolei do zimnej herbaty warto dodać plasterek cytryny w celu jeszcze większego orzeźwienia i uczucia świeżości.

Miętowe zdrowie

Mięta pieprzowa posiada szereg właściwości zdrowotnych. Do najbardziej znanych należy regulacja pracy żołądka, dzięki czemu niweluje niektóre problemy trawienne i bóle żołądka. Substancje obecne w liściach regulują pracę wątroby, wpływają pozytywnie na drogi oddechowe (napar można wykorzystywać do inhalacji). Herbaty ziołowe na bazie mięty działają odchudzająco, ponieważ zwiększają wydzielanie soku żołądkowego i usprawniają pracę jelit zapobiegając tym samym odkładaniu się treści pokarmowej w przewodzie pokarmowym. Dodatkowo mięta jest bogatym źródłem witaminy A oraz B3, w liściach można znaleźć również znaczne ilości pierwiastków takich jak żelazo, magnez, fosfor czy wapno. 
Herbata miętowa polecana jest kobietom cierpiącym na bóle menstruacyjne, ponieważ wykazuje działanie rozkurczające. Duże korzyści z jej spożywania odniosą także kobiety w ciąży, ponieważ poprzez zbawienny wpływ na żołądek – mięta złagodzi poranne mdłości.
Każdy odpowiednio i bogato wyposażony sklep z herbatami posiada w swojej ofercie ekologiczne herbaty miętowe, co z pewnością będzie dobrym wyborem nawet niezwykle wymagającej osoby.