Zestawy herbat ziołowych – co w nich znajdziemy?


zestawy herbat

Korzyści płynące z natury

Zestawy herbat ziołowych, to doskonały wybór dla wspomożenia zdrowia. Zioła pomagają także dbać o urodę. Wiele osób ceni sobie także napary ziołowe z uwagi na ich niepowtarzalnym smak. Każdy zestaw to mała podróż przez różnorodne krajobrazy. To także okazja do doświadczenia korzyści zdrowotnych płynących z naturalnych składników. Mnogość dostępnych mieszanek ziołowych może wywoływać niepewność, które wybrać. Dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę, dobrym rozwiązaniem będzie zestaw herbat ziołowych. Zebrane są w nim różne propozycje w mniejszych gramaturach. Po skosztowaniu, można podjąć decyzję o zakupie większego opakowania. Ewentualnie szukać dalej ulubionych smaków.

Klasyczne zestawy herbat ziołowych

Typowy zestaw herbat ziołowych obejmuje szeroki wachlarz ziół. Od klasycznych, dobrze znanych wszystkim, po bardziej egzotyczne i niszowe propozycje. Najczęściej w takim zestawie znajdziemy miętę. Jest ona znana ze swoich właściwości orzeźwiających i łagodzących problemy trawienne. Mięta jest idealna po obfitym posiłku lub po prostu jako odświeżający napój w ciągu dnia. Warto przy tym uważać na tzw. herbatki miętowe. Często ich bazą jest herbata czarna. Mimo, że jest dobra sama w sobie, w tym połączeniu może wprowadzać w błąd. Napar miętowy nie powinien bowiem zawierać takich dodatków.

Kolejnym składnikiem często goszczącym w zestawach ziołowych, jest rumianek. Ten delikatny kwiat jest ceniony za swoje właściwości uspokajające. Rumianek to idealny wybór na wieczór. Wtedy, gdy potrzebujemy czegoś relaksującego i przygotowującego do snu. Podobne działanie ma melisa.

Nie można także zapomnieć o łopianie. Jest ceniony za swoje właściwości detoksykacyjne. Łopian często występuje w mieszankach przeznaczonych do oczyszczania organizmu. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie wątroby i nerek. Trzeba przy tym pamiętać, że nie jest to klasyczna dobra herbata do picia bez ograniczeń. Zioła w nadmiarze mogą szkodzić.

Bardziej wyszukane propozycje

Sklep z herbatami i ziołami sprzedaje także bardziej egzotyczne propozycje. Ciekawą opcją jest hibiskus. Przyciąga uwagę rubinowym kolorem oraz lekko kwaskowatym smakiem. Jest popularny nie tylko z powodu smaku. Wspomaga także zdrowie serca. Wiele herbat owocowych zawiera dodatek hibiskusa.

Niektóre zestawy mogą również zawierać bardziej specjalistyczne zioła. Przykładem jest ashwagandha. Wspiera ona równowagę emocjonalną i odporność. Zestawy mogą też zawierać kurkumę posiadającą właściwości przeciwzapalne.