Napary ziołowe – kiedy po świętach czujesz się ciężko


napary ziołowe

Napary ziołowe

Każde święta mają to do siebie, że sporo się jada i mało rusza. Pomocnym mogą w ich czasie okazać się napary ziołowe.

Śniadanie u jednego członka rodziny, obiad u innego, a pomiędzy obfitymi posiłkami tylko rozmowy, śmiech, oglądanie telewizji i niemal zero aktywności fizycznej, nawet podczas ładnej pogody. Układ trawienny zazwyczaj tego nie wytrzymuje i daje o sobie znać. Wtedy świętujący zaczyna czuć się ciężko na żołądku i może nawet pobolewa go wątroba, jeśli zjadł za dużo tłustych rzeczy.

Warto próbować temu zapobiegać przy pomocy naparów ziołowych. Każdy, kto choć trochę interesuje się składem różnych tabletek poprawiających trawienie wie, że bazują one często na składnikach naturalnych, czyli właśnie na ziołach. Warto więc przemyśleć przyjmowanie ich w bardziej naturalnej formie, niż tabletka. Dobrze jest nauczyć się popijać od czasu do czasu coś takiego jak dobra herbata lub napary, pomagając swojemu układowi trawiennemu nie tylko od święta.

Koper włoski

Jednym z ziół, które warto mieć w apteczce podczas świąt, jest koper włoski. Uwalnia on od wzdęć, przynosząc długotrwałą ulgę. A wzdęcia są niestety jedną z najczęstszych dolegliwości po wielu ciężkostrawnych posiłkach spożytych w krótkim czasie. Koper włoski pomaga też w innych zaburzeniach trawienia.

Gdzie kupić napary ziołowe

Aby kupić napary ziołowe, nie trzeba pytać o nie w aptece. Jeśli ktoś ma w zwyczaju odwiedzać sklep z herbatami, może i tutaj zapytać o różne zioła, wykazujące różne właściwości lecznicze i  pozytywnie oddziałujące na proces trawienia. Przydaje się to nie tylko od święta, ale i na co dzień.

W domach świętujących gości najczęściej herbata czarna. Dla wielu to podstawowy napój, pity częściej nawet, niż czysta woda. Okazuje się, że to wychodzi im na zdrowie, gdyż działa ona pozytywnie na trawienie i ułatwia przyswajanie ciężkich posiłków. Warto więc podawać ją podczas rodzinnie spędzanych świąt przy okazji każdego obfitego posiłku.