Herbata czarna kontra ziołowa – którą wybrać


czarna herbata

Herbata czarna czy napar ziołowy

Odwiedzając sklep z herbatami można spędzić sporo czasu oglądając asortyment i zastanawiając się jaką herbatę wybrać. Czy właściwa będzie earl grey, a może inna herbata czarna? Z drugiej strony, kusi zielona, a w koleje czeka jeszcze biała lub czerwona. I oczywiście pozostaje do wyboru jeszcze mnóstwo różnych herbat ziołowych, mających konkretne właściwości wspierające zdrowie i dobre samopoczucie.

Pobudzające i rozgrzewające rozwiązanie

Herbata czarna będzie dobrym wyborem do śniadania. Ma działanie pobudzające dzięki zawartości teiny. Należy jednak uważać w przypadku nadciśnienia. Ciśnieniowcy powinni unikać picia czarnej herbaty. Earl grey będzie odpowiednim wyborem do porannego posiłku, ale sprawdzi się idealnie również jako popołudniowa herbata. Ona także nie będzie odpowiednim wyborem dla osób mających problemy z ciśnieniem. Niestety herbata czarna w każdej odmianie będzie wpływać na pojawianie się ciemnego nalotu na zębach.
Herbata z imbirem, niezależnie od tego czy jest na bazie herbaty czarnej, czy zielonej, ma działanie rozgrzewające. Idealnie sprawdzi się zimą, w okresie przeziębień. Herbata zimowa, jak sama nazwa wskazuje, również będzie bardzo dobrym wyborem, ponieważ ma działanie rozgrzewające, wzmacniające, poprawiające odporność.

Odpowiednio dobrane zioła

Czy lepiej sięgnąć po earl grey, czy może herbatę ziołową albo z przyprawami? To zależy od tego, na jaką herbatę ma się aktualnie ochotę. Jest to napój tak uniwersalny, że można rano skosztować czarną herbatę, natomiast wieczorem uraczyć się wyciszającym naparem z ziół. Herbaty ziołowe działają wspomagające na organizm, poprawiają przemianę materii, mają działanie oczyszczające. Wpływają bardzo korzystnie na stan skóry, włosów, wzmacniają zdrowie. Jednak warto pamiętać, że nie wszystkie zioła są dla każdego. Przed próbowaniem mieszanek ziołowych, warto odwiedzając sklep z herbatami, skonsultować się z osobą sprzedającą, aby dowiedzieć się o wszystkich przeciwwskazaniach do picia danego typu herbaty.

Zioła i herbata czarna w zestawie

Idealnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zestaw herbat , dzięki któremu będzie można spróbować różnych rodzajów, w zależności od potrzeb i ochoty. Poza herbatami standardowymi, sklep z herbatami pozwala na znalezienie idealnej herbaty owocowej, różnych herbat ziołowych, herbat aromatyzowanych. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.